Co za ptak robi tak?

Pomysł genialny w swojej prostocie. Weźmy wiersz Juliana Tuwima Ptasie radio i pokażmy wszystkie ptaki, które w nim występują.

Wykonanie wspaniałe. Płócienny grzbiet zachodzący na okładkę. Jak dawno już nie miałem tak wydanej książki w ręku. Przypomniało mi się natychmiast wydanie Bajek Ignacego Krasickiego, z ilustracjami Gustava Dorégo. Książka, z którą niemal się nie rozstawałem, gdy miałem jakieś 6-8 lat.

Ilustracje! Mam słabość do akwareli, więc ptaki namalowane przez Katarzynę Minasowicz wraz z ozdobnikami są zachwycające.

Płyta z nagranymi odgłosami wszystkich bohaterów!

To wszystko w książce Co za ptak robi tak? Marii Szajer, która jest autorem krótkich wierszyków o każdym z tuwimowskich ptaków.

I tylko brakuje mi ogromnie jednego. Oryginalnego wiersza Tuwima, który powinien znaleźć się w całości w takiej książce. Nie wiem, czy był jakiś problem z prawami autorskimi, czy licencja była zbyt kosztowna, czy też po prostu nikt nie wpadł na ten pomysł. Ale szkoda. Niby w internecie można znaleźć szybko cały wiersz. Ale jednak ta maleńka fantastyczna pozycja byłoby o wiele pełniejsza.

Czekam na równie zachwycającą interpretację mapy Warszawy na podstawie Ptasich ulic Tadeusza Kubiaka!

Co za ptak robi tak? Maria Szajer

Co za ptak robi tak?, Maria Szajer

Ilustracje: Katarzyna Minasowicz

Wyd.: Wydawnictwo Bajka, 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *